Siewnik zbożowy AGRO-MASZ

243

Nowy produkt

Zapytanie Ofertowe

Więcej informacji

Przemyślana koncepcja

Siewnik zbożowy SR zaprojektowany został do wysiewu nasion zbóż, roślin motylkowych, rzepaku jak również umożliwia siew poplonów. Może pracować jako maszyna samodzielna bądź w zestawie z różnego typu agregatami uprawowymi wyposażonymi w hydropak. Wyposażony w redlice stopkowe jest najlepszą propozycją do pracy na polach z niewielką ilością masy organicznej, z redlicami talerzowymi zaś radzi sobie świetnie nawet w warunkach siewu w mulcz.

Wybierz siewnik z jednym z trzech typów redlic. 

redlice.jpg
siewnik_rzedowy_zbozowy_001.jpg
Taki jakiego potrzebujesz

W celu zaspokojenia potrzeb małych i średnich gospodarstw technolodzy i projektanci opracowali siewnik zbożowy rzędowy w czterech wersjach wielkości roboczych: SR250 (2.5 m), SR270 (2.7 m), SR300 (3.0 m) oraz SR400 (4.0 m).

Doskonała redlica dwutalerzowa

Aktywne oczyszczanie powierzchni redlicy talerzowej dzięki zastosowaniu odpowiedniej średnicy ułożyskowanego talerza czyszczącego wykonanego z elastycznego tworzywa, pozwala jeszcze lepiej wykorzystać możliwości zestawu nawet przy pracy na dużych głębokościach. Ziarno jest odkładane równomiernie w rzędach z zachowaniem położenia wynikającego z odstępów między redlicami gdyż pozycję jego spadania określają obustronnie talerze.

r8.jpg
DSC_2351.jpg
Wygodna regulacja

Redlica została zestawiona z ułożyskowanym gumowym kołem kopiującym, które warunkuje poziom zagłębiania redlicy. Regulację głębokości ułatwia wygodny sworzeń zabezpieczany zawleczką, którego położenie ustalamy na czytelnej skali.

Precyzyjna centralna regulacja docisku i głębokości

Skala wbudowana w układ centralnej regulacji zagłębiania i docisku redlic wysiewających pozwoli Ci uzyskać precyzję i powtarzalność nastawień. Zawsze już będziesz mógł perfekcyjnie ustawić swoją maszynę do konkretnego gatunku ziaren i rzeczywistych warunków glebowych.

DSC_2354.jpg
siewnik_rzedowy_zbozowy_002.jpg
Jakość to podstawa

Solidna i zwarta budowa ramy połączona ze zbiornikiem ziarna o dużej pojemności wykonanym w technologii połączeń nitowanych ze stali gatunkowej dodatkowo przetłaczanej co zapewnia wysoką trwałość i długą żywotność maszyny, zaprojektowane tak by siewnik mógł pracować jako maszyna samodzielna oraz w zestawie po sprzężeniu z agregatami wyposażonymi w hydropak. Zbiornik z wziernikiem oraz pływakowym wskaźnikiem poziomu dla stałej kontroli ilości ziarna.

Wysoka precyzja

Przekładnia bezstopniowa – serce siewnika – zbudowana w oparciu o układ krzywkowy ze sprzęgłami kierunkowymi. Nastawień dokonuje się w oparciu o dużą, wygodną skalę odwołującą się do wskazań tabeli wysiewu. Wysokiej jakości podzespoły pracujące w sercu przekładni dają pewność długiej żywotności przy zachowaniu dużej precyzji dozowania ziarna.

siewnik_rzedowy_zbozowy_003.jpg
siewnik_rzedowy_zbozowy_004.jpg
Przyjemna praca

Dla Twojej wygody siewniki AGRO–MASZ wyposażone są w talerzowe znaczniki śladów sterowane hydraulicznie, amortyzowane i dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniem dzięki śrubom ścinalnym. Sprawdzają się również w trudnych warunkach pól zakamienionych.

Bezpieczeństwo jest ważne

Szeroki podest z rozkładanymi schodkami i barierą ochronną ułatwia załadunek, a boczny rozkładany stopień jest niezwykle przydatny przy ładowaniu z przyczepy. Ten ergonomiczny projekt zapewnia operatorowi bezpieczeństwo nie tylko podczas załadunku ziarna ale również w trakcie codziennej obsługi maszyny.

siewnik_rzedowy_zbozowy_005.jpg
siewnik_rzedowy_zbozowy_006.jpg
Istotny jest każdy szczegół

Zagarniacz sprężynowy z prostą mechaniczną regulacją kąta pracy i nacisku na glebę dostosowany jest do pracy nawet przy dużej ilości słomy zalegającej na powierzchni pola. Zęby sprężyste w kształcie litery – L znakomicie zakrywają redliny i wyrównują powierzchnię pola.

Równomierne funkcjonowanie

Na dnie zbiornika ziarna, między szczelinami doprowadzającymi ziarno do aparatów wysiewających, montowane są dzielniki ziarna. Wykonane z utwardzanego tworzywa elementy o charakterystyczny piramidalnym kształcie odpowiadają za równomierne rozprowadzenie wysiewanego materiału oraz zabezpieczają przed przesypywaniem się ziaren przy małej ich ilości w zbiorniku. Jednocześnie podczas wysiewu ziaren roślin drobnoziarnistych, takich jak rzepak, pozwalają na wysiew żądanej dawki bez konieczności zasypywania zbiornika naddatkiem ziaren.

siewnik_rzedowy_zbozowy_007.jpg
siewnik_rzedowy_zbozowy_008.jpg
Precyzyjny siew

Uniwersalne kółka dzielone posiadają specjalne wkładki stosowane przy siewie drobnych ziaren.3 innych produktów w tej samej kategorii: