Zaznacz stronę

Zabielski Maszyny zielonkowe i żywienie

Zabielski Maszyny Rolnicze. Poznaj ofertę firmy Mrol

O firmie Mrol

Firma M-rol Sp. z o.o. Sp. k. działa na rynku produkując maszyny i urządzenia dla rolnictwa już od 1974 roku. W 2018 roku uruchomiliśmy linię do produkcji maszyn i urządzeń dla recyklingu. Poprzez 45 lat funkcjonowania firmy zwiększaliśmy i unowocześnialiśmy swoją ofertę. Jesteśmy najstarszym polskim producentem mieszalników do pasz. Produkowane przez nas urządzenia są nowoczesne, niezawodne oraz proste w obsłudze przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Uczestniczymy w licznych wystawach branżowych. Od początku lat 90-tych maszyny i urządzenia firmy „M-ROL” stawały się coraz bardziej rozpoznawalną marką nie tylko na rynku polskim ale i czeskim, węgierskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim gdzie spółka jest liderem branży. Wraz z dynamicznym rozwojem firmy na co wpływ miało wprowadzanie nowatorskich rozwiązań, dbałość o solidne wykonania oraz konkurencyjna cena pojawiła się nowa gama produktów.

 

 

Miszalniki pasz

Mieszalnik pasz sypkich

służy do przygotowania mieszanek pasz treściwych w hodowli różnych grup zwierząt. Jest konstrukcją stalową, spawaną, wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Część ruchoma jest usadowiona na łożyskach tocznych. Całość zabezpieczona przed korozją powłoką lakierniczą. Istnieje możliwość zamówienia mieszalnika z odpyleniem bocznym. W ofercie posiadamy dziesięć typów mieszalników.

Dostępne pojemności mieszalników:
500,750,1000,1200,1500,2000,3000,4000,5000 kg

Przenośniki pneumatyczne

PRZENOŚNIK PNEUMATYCZNY

Przenośnik pneumatyczny do ziarna  służy do rozładunku / załadunku ziarna, zbóż w sposób ssąco – tłoczący. Nie uszkadza ziaren co jest ważne w przechowywaniu zbóż do siewów. Przenośnik posiada bogate wyposażenie w standardzie. Posiada możliwość wykorzystania do przedmuchiwania silosów zbożowych.
Przenośnik pneumatyczny do ziarna potocznie występuje też pod dwoma innymi nazwami jako  dmuchawą ssąco-tłocząca lub zwyczajnie dmuchawa.

Wyposażenie standardowe ( takie samo dla obu typów) : wąż ssący fi 150 – 4 mb, ssawa/1szt, rury tłoczące fi 160 – 3mb/2szt, 2mb/2szt, 1mb/1szt, kolano 45st/2szt, klamra łącząca/8szt, cyklon/1szt, końcówka kierunkowa/1szt.


Przenośniki dostępne z silnikiem o mocy 11 kW lub 15 kW. Wyposażenie standardowe ( takie samo dla obu typów) : wąż ssący fi 150 – 4 mb, ssawa/1szt, rury tłoczące fi 160 – 3mb/2szt, 2mb/2szt, 1mb/1szt, kolano 45st/2szt, klamra łącząca/8szt, cyklon/1szt, końcówka kierunkowa/1szt.

Przenośniki ślimakowe

Przenośnik ślimakowy M-rol

Urządzenie ma szerokie zastosowanie w gospodarstwie rolnym. Służy między innymi do: podawania gotowej paszy z mieszalnika, podawania rozdrobnionej paszy z własnego śrutownika lub z gniotownika, rozładunku i załadunku ziarna. Może pracować pod maksymalnym kątem 45.

Przenośnik ślimakowy zwany jest też inaczej żmijką do zboża lub podajnikiem ślimakowym. Od samego początku powstania firmy M-ROL produkcja maszyn i urządzeń związana jest z przenośnikami, które są popularnymi i bardzo prostymi urządzeniami w gospodarstwie o profilu działalności roślinnej. Głównym zadaniem żmijek do zboża jest transport ziarna z przyczep oraz pryzm w wyznaczone miejsce przez gospodarza.

W ofercie dostępne są modele z czerpnią, potocznie zwane zaciągowymi, z koszem zasypowym oraz przenośniki pionowe doskonale spisujące się w zasypywaniu silosów. Przenośniki można wydłużyć aż do 12 mb, ich wydajność jest uzależniona od średnicy danego przenośnika. Dostępne średnice : fi 110 mm, fi 140 mm, fi 150 mm oraz fi 250 mm. Przenośniki za dodatkową opłatą można wyposażyć w podstawy jezdne 2 lub 4 kołowe.

Rozdrabniacze bijakowe

Rozdrabniacz bijakowy

przeznaczony do rozdrabniania ziarna na śrutę, wyłącznie we współpracy z mieszalnikiem. Urządzenie samoczynnie zasysa ziarno przeznaczone do rozdrobnienia i tłoczy w formie śruty do mieszalnika. Każdy rozdrabniacz w standardzie oprócz węży i ssawy posiada magnes i amperomierz oraz filtry odpylające do mieszalnika.

Śrutownik ssąco-tłoczący jest też potocznie nazywanym śrutownikiem do zboża czy ziarna. W rolnictwie te nazwy występują obok siebie i znaczą praktycznie to samo. Historia śrutownika w firmie M-ROL zaczęła się w momencie gdy został on wprowadzony do produkcji kilka lat po powstaniu firmy, od tamtego czasu kilkakrotnie był modyfikowany aby spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów.

Śrutowniki służą do rozdrabniania ziarna, produktem finalnym w połączeniu z różnymi dodatkami jest pasza dla zwierząt własnej produkcji. Rozdrabniacz bijakowy jest maszyną która bardzo często współpracuję z mieszalnikiem (naszym głównym wyrobem).

Dostępne moce silnika:
7,5 kW 11 kW 15 kW 18,5 kW 22 kW

Zgniatacze ziarna

Gniotownik

przeznaczony jest do miażdżenia ziarna wszelkiego rodzaju zbóż takich jak żyto, pszenica, owies, jęczmień, roślin strączkowych oraz nasion takich jak kukurydzy, grochu oraz lnu. Przygotowanie paszy przy wykorzystaniu gniotownika ma wiele zalet w porównaniu do metody śrutowania i pozwala na uzyskanie paszy o najwyższej jakości.  Technologia zgniatania ziaren zapewnia bardzo wysoką przyswajalność paszy przy
zachowaniu niskiego zużycia energii elektrycznej.

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE :
– nogi regulowane,
– stalowe walce zgniatające z nacięciami,
– separator magnetyczny zabezpieczający przed metalowymi elementami,
– mechaniczna regulacja szczeliny roboczej,
– mechaniczna regulacja dozowania ziarna,
– wyłącznik przeciążeniowy.

Moc silnika: 7,5 kW
ilość walców: 2
szerokość walców: 300 mm
średnica walców: 240 mm
wydajność: 2 t

Jesteś zainteresowany
ofertą maszyn

SZYBKI KONTAKT

 

ZABIELSKI Maszyny Rolnicze Michał Zabielski,
Korytki 6 18-420 Jedwabne
NIP: 718-214-19-73
Tel.: 798-533-905
E-mail: biuro@zabielski-maszyny24.pl

SOCIAL MEDIA

JAK DOJECHAĆ