Zaznacz stronę

Zabielski Maszyny uprawowe

Zabielski Maszyny Rolnicze. Poznaj ofertę firmy Metal-Technik

O firmie Metal-Technik

Spółka Metal-Technik jest firmą o zasięgu międzynarodowym i swoje doświadczenie w branży metalowej rozpoczęła w 2001 roku. Przez pierwsze cztery lata była czołowym producentem mebli metalowych, kotew montażowych do okien oraz wyposażenia sklepów renomowanych firm polskich i zagranicznych.

Główną siedzibą w której znajduje się dział zarządzania i produkcji jest miejscowość Gałkówka w gminie Miastkowo, oddalona ok. 15 km od Łomży. Spółka zatrudnia ok. 250 pracowników. Posiada własny dział konstrukcyjno-technologiczny, firmowe hale produkcyjne są wyposażone w specjalistyczne maszyny CNC takie, jak: urządzenia do cięcia laserowego, plazmowego czy prasy dzięki którym jesteśmy w stanie produkować bardzo zaawansowane technologicznie produkty o wysokiej jakości. Nasz zakład spełnia wymagania jakości dotyczące spawania wg. PN-EN ISO 3834-3:2007.

 

Chwastownik – spulchniacz

Chwastownik – spulchniacz 

przeznaczony jest do mechanicznego niszczenia chwastów w uprawie zbóż, ziemniaków, kukurydzy, buraków, rzepaku oraz większości warzyw. Chwastownik ma duży wpływ na spulchnienie gleby, pobudzenie do rozkrzewiania oraz uaktywnienie napowietrzania gleby. Stosowany jest również coraz częściej
przy wiosennym bronowaniu ozimin. Składa się z trzyczołowej hydraulicznie składanej do transportu ramy oraz trzech pól z zębami sprężynowymi. Zawiasowe połączenie poszczególnych segmentów pozwala na dostosowanie się powierzchni do nierówności terenu.

Wyposażenie chwastownika

  • 2 cylindry hydrauliczne,
  • 4 rzędy zębów,
  • mechanizm regulacji głębokości roboczej zęba,
  • 78 sprężystych zębów o grubości Ø = 10,
  • mechaniczne zabezpieczenie siłowników,
  • płozy zapobiegające zagłębianiu się w glebie ramy chwastownika.

Wymiary gabarytowe

Szerokość robocza : 6000 mm lub 8000 mm,
Długość : 1750 mm,
Wysokość : 915 mm.

Wał Łąkowo polowy

Wał łąkowo polowy

Wał przeznaczony do zagęszczania wierzchniej warstwy ziemi. Powodując większe podsiąkanie wody, wpływa na przyspieszenie tworzenia się pożytecznej mikroflory glebowej i rozkładu materii organicznej, co bezpośrednio przekłada się na polepszenie wzrostu roślin. Wał sprawdza się na łąkach, pastwiskach, boiskach piłkarskich czy na przykład polach golfowych. Dzięki zastosowaniu kół jezdnych wał można z łatwością transportować na drogach publicznych. Standardowym wyposażeniem maszyny są też wspomagające jego pracę skrobaki, które oczyszczają  powierzchnię wału z osadzającej się na niej wilgotnej ziemi.

Dane techniczne

Dane techniczne:
szerokość: 2,66 m
średnia 1200 mm
waga: 2500 kg
pojemność: 3000 l

Włóki Łąkowo polowe

Włóka łąkowo polowa

Narzędzie uprawowe służące do włókowania. Wyrównuje powierzchnię gleby, kruszy powstające zimą zaskorupienia, ugniata glebę, niszczy drobne kiełkujące chwasty. Rozkładana ręcznie lub hydraulicznie-szerokość 4, 5, 6 lub 8 metrów – przeznaczona jest do pielęgnacji łąk, pastwisk, a także do włókowania pól ornych po zimie. Włóki stosowane są również do pielęgnacji podorywek oraz upraw przedsiewnych. Są niezastąpione przy wyrównywaniu kretowisk na łąkach. Włóka zbudowana jest z ramy i siatki składającej się z uzębionych, żeliwnych elementów roboczych połączonych między sobą i do ramy kółkami stalowymi. Segmenty włóki złączone są przy pomocy specjalnych zawiasów zapewniających stabilność podczas pracy i transportu. Siatki włóki są wyposażone w elementy robocze z dwustronną możliwością zastosowania: strona zębata służy do przewietrzania powierzchni trawiastych, zapobiegając spilśnieniom oraz powodując równomierny wzrost; strona gładka służy do rozdrabniania brył gleby, wyrównywania oraz obróbki powierzchni trawiastych.

Dostępne szerokości:

3 m 3 lub 4 rzęowe
4 m 3 lub 4 rzędowe
5 m 3 lub 4 rzędowe
6 m 3 lub 4 rzędowe
8 m 3 lub 4 rzędowe

W Ofercie posiadamy również włóki ciężkie

Szerokości:
5 m – 4 rzędowa
6 m – 4 rzędowa
8 m – 4 rzędowa

Włóko-chwastownik

Chwastowniki

Opcja włóki do chwastownika bazuje na standardowej włóce dwusiłownikowej, do której dołączona jest rama z trzema rzędami podwójnych zębów sprężynowych wykonanych z pręta fi 7. Bezpośrednimi korzyściami z zastosowania chwastownika są: zniszczenie chwastów, spulchnienie gleby, polepszenie dostępności składników pokarmowych,
pobudzenie do rozkrzewiania oraz uaktywnienie napowietrzania gleby. Opcja włóki do chwastownika łączy w sobie cechy tradycyjnej włóki łąkowej oraz chwastownika dzięki czemu pozwala zaoszczędzić czas pracy na łąkach oraz zwiększyć efektywność prac.

Dane techniczne:

szerokość: 6 m
liczba odlewów: 3 lub 4 rzędy
liczba zębów: 60 sztuk

Jesteś zainteresowany
ofertą maszyn

SZYBKI KONTAKT

 

ZABIELSKI Maszyny Rolnicze Michał Zabielski,
Korytki 6 18-420 Jedwabne
NIP: 718-214-19-73
Tel.: 798-533-905
E-mail: biuro@zabielski-maszyny24.pl

SOCIAL MEDIA

JAK DOJECHAĆ